Kaip atskirti tikras naujienas nuo išgalvotų? Kaip nepasiklysti begaliniame informacijos sraute? – į daug klausimų atsakymų ieškota Zakopanėje vykusiuose mokymuose. Pastarieji organizuoti pagal „Erasmus+“ programą, Silezijos Europos iniciatyvų centro ir jo partnerio – Gargžduose įsikūrusios ukrainietės Angelikos Ibrahimovos organizacijos „Asterics“. Mokymuose dalyvavo ir Gargždų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja Urtė Goberytė.
Kritinis mąstymas itin svarbus
Tiek Angelika, tiek Urtė mielai sutiko pasidalinti mokymų įspūdžiais. Mokymai vadinosi „News or Fake News“. Birželio paskutinę savaitę Lenkijoje, Zakopanėje, Tatrų kalnų regione, projektas subūrė žmones, dirbančius su jaunimu, iš 6 Europos šalių: Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Portugalijos, Ispanijos ir Turkijos. „Mokymų tikslas – suteikti žinių apie skaitmeninį raštingumą ir supažindinti su įrankiais, kuriuos bus galima pritaikyti kasdieniame darbe su jaunimu“, – dėstė pašnekovės.
Anot Urtės, skaitmeninėje eroje išlikti visą laiką budriam ir išvengti klaidinančios informacijos yra beveik neįmanoma. Dėl šios priežasties jaunimas vis dažniau susiduria su neigiama socialinės medijos įtaka. O per didelis šių platformų naudojimas sukelia priklausomybę, sumažėjusią savivertę ir net sveikatos problemas. „Dabar, kai gyvenimas ir socialiniai tinklai žengia koja kojon, mes, žmonės dirbantys su jaunimu, privalome turėti tinkamus įrankius jaunuolių švietimui, lygiai tiek pat svarbu kaupti ir dalintis žiniomis su jaunuoliais, kaip saugiai naudotis socialine medija bei svarbiausia – ugdyti jaunuolių kritinį mąstymą“, – dalijosi savo mintimis jaunimo darbuotoja U. Goberytė.
Daug praktinės veiklos
Mokymų metu dalyviai gilino žinias apie informacijos patikimumo vertinimą, susiskirstę į komandas kūrė edukacines kampanijas, apimančias informacinius įrašus ir trumpus video klipus socialiniams tinklams, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose informacijos tikrinimo ir medijų raštingumo stiprinimui. Dalintasi turimomis žiniomis bei patirtimis su kolegomis iš kitų šalių. Taip pat mokymų metu buvo daug laiko skirta diskusijai, kaip atrodo sveikas socialinių tinklų naudojimas ir kaip to išmokyti jaunuolius.
Laisvu metu dalyviai turėjo galimybę patyrinėti Zakopanę, stebėti nepaprasto grožio Tatrų kalnų peizažus, o gurmanai – paragauti lenkiškos virtuvės patiekalų. „Šis projektas buvo ne vien tik vertinga patirtis, suteikusi daug naudingų žinių ir patirčių, bet ir tarptautinio bendradarbiavimo užtaisas, motyvacijos dirbti su jaunimu ir naujais įrankiais įkvėpimas. Žinoma, kritinio mąstymo svarbos akcentavimas socialinių tinklų eroje taip pat itin aktualus“, – pabrėžė pašnekovės.
Gargždų atviro jaunimo centro inf.
Asm. archyvo nuotr.
-
- Paskelbta: 2025-02-03
- Kategorija: Pranešimai
Lengvai pavargsti arba kaip tik nenusėdi vietoje? Tau sunku susikaupti, jauti ba... -
- Paskelbta: 2025-01-29
- Kategorija: Pranešimai
Nors visi šių profesijų atstovai siekia padėti žmogui, susidūrusiam su psicholog...