Kuo skiriasi psichologas, psichoterapeutas ir psichiatras
- Paskelbta: 2025-01-29
- Kategorija: Pranešimai
Nors visi šių profesijų atstovai siekia padėti žmogui, susidūrusiam su psichologiniais ir emociniais sunkumais, jie neretai būna painiojami ir jų funkcijos maišomos. Todėl, GAJCE pradėjus dirbti psichologei, norime jums priminti, kuo skiriasi šie emocinės sveikatos specialistai.
Psichoterapeutas yra įvaldęs tam tikros psichoterapinės mokyklos psichoterapijos technikas ir metodikas. Psichoterapija – gydymas pokalbiu, kurio metu galima objektyviau ir giliau paanalizuoti savo problemą, išmokti naujų elgesio modelių, gauti paramą ir palaikymą. Vis dėlto, psichoterapeutas negali išrašyti vaistų ir gydymo tikslo siekia terapinio pokalbio priemonėmis.
Psichiatras yra gydytojas, kuris dirba su „rimtesnėmis dvasinėmis būsenomis“, žmonėmis, sergančiais tam tikromis psichikos ligomis. Jis turi teisę skirti diagnozę ir gydymą vaistais.
Psichologas nėra gydytojas, todėl negali nei diagnozuoti psichikos sutrikimo, nei skirti vaistų. Jis analizuoja psichikos procesus ir elgesio motyvus, gali atlikti psichodiagnostinius testus. Į GAJCo psichologę galite kreiptis, kai patiriate emocinių sunkumų, jaučiatės vieniši, išgyvenate netektį ar skyrybas, kyla iššūkių mokykloje, konfliktų su draugais ar artimaisiais ir t.t. Psichologė padės surasti išeičių iš susiklosčiusios situacijos, išsiaiškinti vieno ar kito pasirinkimo privalumus ir trūkumus ar tiesiog išbūti su neigiamais jausmais ir emocijomis.
Kad ir kurį specialistą pasirinktumėte, svarbiausia – išdrįsti ieškoti pagalbos, žengti pirmąjį žingsnį ir užsiregistruoti konsultacijai.