GAJC tarptautiniai savanoriai

TARPTAUTINĖ SAVANORYSTĖ GARŽDŲ ATVIRAME JAUNIMO CENTRE

Esame centrinė su jaunimu dirbanti organizacija Klaipėdos rajone, mėgstama jaunuolių ir turinti daug patirties, tiek teikiant paslaugas jaunuoliams, tiek plėtojant vietos ir Europos solidarumo korpuso (ESK) individualios savanorystės projektus.

Istorija

  • 2018 metais Gargždų atviras jaunimo centras gavo priimančios ir siunčiančios organizacijos akreditaciją ir tais pačiais metais į centrą atvyko 2 savanoriai iš Italijos ir Sakartvelo vykdyti vienerių metų savanorystės tarnybą;
  • 2019 metais Gargždų atviram jaunimo centrui buvo suteiktas koordinuojančios organizacijos statusas;
  • 2020 metais organizacija gavo kokybės ženklo paraišką, galiojančią iki 2027 m. gruodžio 31 d. Centrui buvo suteiktas priimančios ir koordinuojančios organizacijos statusas. 2020 metais centras taip pat priėmė 2 tarptautinius savanorius iš Vokietijos ir Albanijos vykdyti vienerių metų savanorystės tarnybą bei pradėjo koordinuoti Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro ESK projekto savanorė iš Serbijos.

Tarptautinių savanorių dėka sulaukėme didesnio jaunimo susidomėjimo Gargždų atviru jaunimo centru ir jo teikiamomis galimybėmis augti ir tobulėti, atrasti save, domėtis savanoryste ir jos teikiamais privalumais. Patirtis įrodė kad tarptautiniai savanoriai gali puikiai integruotis į vietinę bendruomenę, dalyvaudami gerosiuose inciatyvuose ir praktikose, padėti jaunimo centro darbuotojams vykdyti projektines veiklas, o januoliams – suteikti palaikymą smagiai leisdami laiką kartu. Vykdamas tarptautinės savanorystės projektus centras skleidžia gerą žinią Gargždų miesto ir Klaipėdos rajono organizacijoms ir informuoja apie galimybes dalyvauti Europos solidarumo korpuso programose, supažindina su programos galimybėmis.

#jaunimasveža – Europos solidarumo korpuso (ESK) vienerių metų savanorystės projektas Gargždų atvirame jaunimo centre

2020 m. atvykę tarptautiniai savanoriai iš Albanijos ir Vokietijos stipriai prisideda prie centro veiklų įgyvendinimo, puoselėdami Europos sajungos vertybes, tokias kaip: laisvė reikšti save ir savo nuomonę, tolerancija, lygybė bei rūpinimasis aplinkinių gerove. Vykdant grupinius užsiėmimus su jaunuoliais ir prisidedant prie renginių organizavimo, tarptautiniai savanoriai skatina jaunus žmones ir kitas gyventojų grupes drąsiau reikšti save, suprasti ir padėti kitiems, ugdydami tarpkultūriškumą, pilietiškumą ir pagarbą kitą pilietybę ir religines pažiūras turintiems žmonėms.

Pristatome #jaunimasveža projekto tarptautinius savanorius:

Finn Wattchow (19 m.) Savo savanorišką tarnybą atlikti Finnas atvyko į mūsų centrą 2020 m. rusgėjo mėn. Aktyvus, žingeidus ir turintis puikius bendravimo įgūdžius savanoris Finnas lengvai rado bendrą kalbą su januoliais, kurie nuolat lanko mūsų centrą. Finnui pradėjus savanoriauti, atrodė, kad januoliai jau ilgą laiką pažįstą savanorį – su dideliu entuziazmu jungėsi prie bendrų veiklų. Šiuo metu Finnas prisideda prie renginio organizavimo, planavimo proceso, padeda kurti stipresnį ryšį su januoliais, filmuoja vaizdo klipus bei dalyvauja podcast’o kurimo procese, kartu su tarptautiniais savanoriais iš Telšių atviro jaunimo centro.

Finnas apie save (anglų k.):

Labas, I’m Finn Wattchow!

I finished high school in the summer of 2020 in Germany and I came to Gargzdai in September. I was looking for a new challenge in a new environment – hoping that I would meet a lot of cool people!

I am 19 years old and I like kickboxing and sports in general. Rūta coffee is a passion I developed in Lithuania – kavos su pienu is simply the best 😉 I am also interested in the art of body language and speaking in public!

Being in Gargzdai and having the chance to have a positive impact on the local community every day is what keeps me motivated even during lockdown! I am very grateful for having this opportunity and very curious for the future projects we are planning.

Let’s stay healthy and positive!

Your Finn

Florian Vataj (22 m.) Florianas pradėjo savo savanorišką tarnybą Gargždų atvirame jaunimo centre 2020 m. lapkritį.  Smalsus, kūrybingas ir visada besišypsantis savanoris iškart įsiliejo į Gargždų atviro jaunimo centro kolektyvą ir drąsiai ėmėsi įvairių darbų, pradedant nuo socialinių tinklų dizaino tobulinimo, iki vaizdo įrašų filmavimo. Šiuo metu Florianas dirba su stovyklos organizavimu, socialinių tinklų komunikacija, padeda jaunimo darbuotojams ruošti vizualinę medžiagą, bei dalyvauja podcast’o kurimo procese, kartu su tarptautiniais savanoriais iš Telšių atviro jaunimo centro.

Florianas apie save (anglų k.):

Hi, my name is Florian Vataj and I’m from Albania. I graduated from Shkodra University this year in Journalism and communication and I was lucky to have a volunteering experience abroad.

It has been more than 3 months that I’m living in Lithuania and I find it so challenged. It has been astonishing to get in touch with different cultures and to see differences between my culture and Lithuanian culture.

We have been organizing different activities which have in focus young people living in Gargzdai. And lately, we have been involved in a delightful project with Telšiai Youth Centre when we shared our adventure in Lietuva through podcasts. 

I cannot wait to join the new projects that would be taken through the year.

We just need to cross our fingers and hope this situation will pass so we can have more awesome activities.

Your Florian