DARBAS UŽSIENYJE

DARBAS UŽSIENYJE
Labas! ✋
Šiandien norime pasidalinti informacija apie darbą užsienyje. 🧐
EURES – Europos darbo mobilumo portalas, kurio paskirtis yra užtikrinti laisvą darbuotojų judėjimą Europos Sąjungos, Europos Ekonominės Erdvės šalyse narėse bei Šveicarijoje.
Tavo pirmasis EURES darbas
Programa, skirta 18–35 metų žmonėms, grįžtantiems į Lietuvą, turintiems darbo pasiūlymą bei asmenims, kurie planuoja persikelti dirbti ir gyventi į kitą ES šalį, Islandiją ar Norvegiją.
Programa skatina darbuotojus naudotis laisvo judėjimo teise, aktyvina nedirbančius asmenis, siūlydama darbo ieškantiems asmenims skirtą išsamų pa- ramos paslaugų paketą. Taip pat programa remia darbdavius ir padeda jiems užpildyti darbo vietas bei palengvina kandidatų integraciją priimančiojoje šalyje.
Norintys dalyvauti programoje „TMS / Tavo pirmasis EURES darbas“, turėtų susisiekti su Lietuvos EURES konsultantais el. paštu eures@uzt.lt, kurie suteiks visą reikalingą informaciją bei atsiųs reikalingą užpildyti paraiškos formą.
WORKAWAY
Ši programa siūlo darbą kelias valandas per dieną, pavyzdžiui, arklių ūkyje ar nedidelėje šeimos įmonėje, mainais už maistą ir apgyvendinimą. Tai puikus būdas pažinti įvairius kraštus. Tam, kad matytum konkrečius pasiūlymus ir workaway’erius priimančiųjų sąrašą bei kontaktus, reikia sumokėti 39 Eur metinį narystės mokestį.
Daugiau informacijos: https://www.workaway.info/
Panaši programa yra WordPackers: www.worldpackers.com
AU PAIR
Tai tarptautinė kultūrinių mainų programa, pagal kurią galima gyventi užsieniečių šeimoje, prižiūrėti vaikus, tobulinti užsienio kalbą ir susipažinti su šalies įžymybėmis bei kultūra iš labai arti, kadangi gyvenama tos šalies gyventojų šeimoje.
Ši programa nemokama, tačiau kelionės bei dokumentų išlaidos nėra kompensuojamos. Pragyvenimo išlaidas padengia šeima, kurioje gyvenama. Taip pat dažnu atveju yra suteikiami kišenpinigiai.
Šeimos galima ieškoti pačiam arba per siunčiančią organizaciją.
WORK AND TRAVEL USA
Tai bene populiariausia pasaulio studentų vasaros kultūrinių mainų programa, išskirtinai studentams suteikianti puikią galimybę ne tik iš arti pamatyti Ameriką, susipažinti su jos kultūra, bet ir padirbėti.
Programos trukmė: iki 4 mėn. vasaros atostogų metu.
Kaina: iki 2000 Eur (kelionės išlaidos ir pragyvenimas iki pirmo atlyginimo).
Panašios programos:
WORKING HOLIDAY JAPAN
WORK AND STUDY AUSTRALIA
WORK AND TRAVEL ICELAND, CANADA, NEW ZEALAND
Programą vykdo ne viena organizacija. Pora iš jų: Jaunimo kelionės ir Pasaulio lietuvių praktikos ir studijų užsienyje centras.
Nurodos:
Jaunimo kelionės https://jaunimokeliones.lt/
Pasaulio lietuvių praktikos ir studijų užsienyje centras https://lwc-wt.lt/study/
Share: