Gargždų atviras jaunimo centras rudenį pradėjo kelionėmis ir pažintimis su Lietuvos ir užsienio jaunimo centrais

Gargždų atviras jaunimo centras rudenį pradėjo kelionėmis ir pažintimis su Lietuvos ir užsienio jaunimo centrais

Rugsėjo 19 dieną Gargždų atviro jaunimo centro komanda kartu su centre besilankančiais jaunuoliais įgyvendindama projektą ,,Jaunimo šturmas 2″, kurį remia Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyko į Radviliškio atvirą jaunimo centrą, kuriame šio centro darbuotojai pristatė savo darbo vietą, aprodė turimas patalpas, pavaišino arbata ir skanėstais, suorganizavo komandinį žaidimą bei pasidalino gerąją patirtimi. Taip pat visa linksmai nusiteikusi komanda aplankė netoli Radviliškio esantį Baisogalos dvarą su nuostabiu jo parku bei Radviliškio rajone esančią Šiaulės žemę, kurioje ant aukščiausios apylinkėse esančios kalvos stovi 21 metro aukščio apžvalgos bokštas, nuo kurio iš viršaus atsiveria nepaprastas apylinkių vaizdas.
O spalio mėnuo Gargždų atvirame jaunimo centre taip pat kupinas kelionių ir įspūdžių, kadangi spalio 11 dieną centro iniciatyva buvo suorganizuota išvyka į Latviją, Liepojos miestą. Organizuojamoje kelionėje dalyvavo 35 jaunuoliai, Gargždų atviro jaunimo centro darbuotojai, taip pat prisijungė ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nariai: Gintautas Bareikis, Inesa Gaudutytė, Mantas Virbauskas, Anelė Dromantaitė, Deimantė Venckutė, jaunimo reikalų koordinatorė – Adelija Radžienė ir Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narys Virgilijus Skuodas.
Išvykos metu buvo aplankyti Liepojoje esantys jaunimo namai – ,,Jauniešu maja”, kuriame jaukiai įrengtoje erdvėje mūsų auditorijai buvo pristatytas šie Liepojos savivaldybės remiami jaunimo namai, darbuotojai pasakojo ir pristatė kokias veiklas vykdo, kaip vyksta darbas, kokiose projektuose dalyvauja, kokia yra darbo specifika ir kokie jaunuoliai dažniausiai atvyksta į šiuos namus. Akcentuota jog prioritetai yra: jaunimo dalyvavimas priimant sprendimus, neformaliojo švietimo programų įgyvendinimas, darbo su jaunimu strategijos kūrimas savivaldybėje, įtraukiant jaunus žmones, kuriems gręsia išmetimas iš mokyklos, taip pat jaunuolių įtraukimas į jaunimo iniciatyvos projektus. Šie Liepojoje esantys jaunimo namai siūlo: dalyvauti projektuose, suteikiant laisvą erdvę renginiams, inventorių (fotografijai, vaizdo įrašams, muzikos instrumentus ir kitą techninę įrangą bei pagalbą), interesų lavinimą, edukacinius susitikimus ir diskusijas su įvairių sričių atstovais. Buvo puiku susipažinti su Liepojos jaunimo namais, kurių darbo specifika identiška Gargždų atviro jaunimo centro darbo specifikai ir vykdomoms veikloms. Jaunimo reikalų koordinatorė ir Jaunimo centro direktorė su Liepojos atstovais taip pat pasidalino Gargždų miesto patirtimi darbe su jaunimu, bei mūsų atstovė Anelė Dromantaitė dalyvavo plenarinėje diskusijoje apie jaunimo politiką.
Šiuose jaunimo namuose taip pat buvo suorganizuota diskusija pavadinimu – „Efektyvus jaunimo darbas ir jaunimo politika”, kurią moderavo Liepojos jaunimo namų projekto koordinatorius. Diskusijoje dalyvavo: Liepojos jaunimo namų ir jaunimo tarybos narys – Edgars Sudmalis; „Coworking Liepaja” direktorius – Intars Zens; jaunimo atstovė, mokytoja ir videografė – Liva Vilde; Gargždų atviro jaunimo centro savanorė ir jaunimo Europos komandos narė – Anelė Dromantaitė. Vykstant diskusijai, dalyviai bandė diskutuoti, dalintis nuomone ir atsakyti į tam tikrus klausimus. Diskusijos dalyviai įnirtingai diskutavo apie tai koks jų nuomone yra efektyvus darbas su jaunimu, koks galėtų būti veiksmingo darbo su jaunimu raktas, taip pat buvo diskutuojama apie tai kokie yra didžiausi iššūkiai dirbant su jaunimu ir jaunimo politikoje, bei buvo bandoma išsakyti nuomonė apie tai kaip galėtume daugiau jaunimo įtraukti į dalyvavimą veiklose.
Pasibaigus šiam įdomiam ir spalvingam vizitui taip pat visa komanda apsilankė svečiuose ir kituose Liepojos mieste esančiuose jaunimo namuose – ,,Jauni vanagi”. Darbuotojai taip pat pristatė savo įsteigtą ir savivaldybės nefinansuojamus jaunimo namus, buvo suteikta informacija apie jų vykdomas veiklas, darbo specifiką, apie dalyvavimą įvairiuose projektuose, taip pat jaunimo namų darbuotojai pasidalino informacija kokių jaunuolių dažniausiai galime pamatyti atvykstant. Buvo akcentuojama, kad jaunuoliai šiuose jaunimo namuose skatinami prisidėti prie visų veiklų jas organizuojant ir sukuriant įvairias įdėjas, taip užtikrinant jaunuolių užimtumą ir įsiliejimą į įvairias veiklas. Šie jaunimo namai jaunimui siūlo: dalyvauti ir prisidėti įvairiuose projektuose, laisvos erdvės suteikimas įvairiausiams jaunuolių organizuojamiems renginiams bei pasibuvimams, įvairius edukacinius susitikimus ir diskusijas su įvairių sričių atstovais, bei kitą pagalbą jaunuoliams.
Išklausius jaunimo namų darbuotojų pristatymo, gerosios patirties ir pažaidus trumpą, bei labai smagų žaidimą, kelionė tęsėsi toliau. Prasidėjo antroji kelionės dalis, kurios metu buvo suorganizuota pažintinė išvyka po Liepojos miestą, kuri buvo ne tik linksma, bet ir turininga. Jos metu buvo galimybė susipažinti su Liepojos miesto siauromis gatvelėmis bei jų istorija, įvairiais miesto rajonais ir jų pastatais bei jų išskirtinumu, architektūros specifika bei istorija, taip pat pažintis su miesto senamiesčiu,
aplankytas vienas didžiausių miesto parkų.
Ši informacinė ir pažintinė išvyka suartino Gargždų atviro jaunimo centro komandos, jaunuolių ir Klaipėdos rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos narių bei kitų Liepojos mieste Latvijoje eančių jaunimo namų draugystę, bei dar labiau sustiprino motyvaciją ir toliau būti aktyviems, įgyvendinti bendrus projektus.

Share: